Stěhovací pomůcky, aneb proč se namáhat
Žádné komentáře u textu s názvem Stěhovací pomůcky, aneb proč se namáhat07/08/2013 at 08:05Category:Stěhovací pomůcky
Každý z nás se už ve svém životě alespoň jednou stěhoval. Od rodičů, za prací, za láskou, za samostatností atd… Všichni se shodneme na tom, že je opravdu lepší vyhořet, než se stěhovat. Přesto jsou na trhu firmy, které se tímto oborem živí a jsou to profesionálové. Ukažme si čím si „stěhováci“ ulehčují práci od nás normálních smrtelníků.
Šatní skříň vezmeme do ruky a táhneme jí do vozidla. Existují však stěhovací popruhy, které se připnou na speciální stěhovací kříže a navléknou se pod skříň. Skříň se pak nese váhou celého těla a je tak lehčí než při stěhování ručně. Při větším množství krabic, nebo třeba skříněk, či poliček si můžeme práci ušetřit použitím stěhovacího skatu, který uveze až 500 kg. Pokud je povrch rovný a bez překážek snadno tím dopravíme stěhovací věcí do vozidla. Skate je vlastně klasický skate co používá dnešní mládež na dovádění, je tvořen rovnou plochou a 4 či více kolečky pro přesun. Výhodou je nábytek na kolečkách, ale co když ho nemáme? V tomto případě lze použít stěhovací kolečka. Tyto kolečka mají nosnost cca 1000 kg a dají se do všech 4 rohů stěhovacího nábytku a ten tak můžeme bez větších problému přesunout. Určitě se neztratí ani klasický rudl, kterým převezeme v jednom člověku středně těžké věci, jako jsou mrazničky, menší skříňky atd… Starší rudly mají gumová kolečka a mají tak horší manipulaci pokud se cestou nachází schodiště. Novější rudly už mají „kolečka“ tvořené 3mi kolečky spojené do trojúhelníku a usnadňují tím cestu po schodech.
Určitě nechceme, aby se při přesunu na nové místo nábytek nějakým způsobem poškrábal, nebo zničil. Musíme ho „připravit“ na cestu. Větší kusy jako jsou skříně, lednička atd… obalíme stretch folií. Abychom si ale při balení nezničili ruce, použijeme odvíječ, který nám zkrátí čas balení na půlku a ušetří námahu při odvíjení stretch folie. Po zabalení použijeme lepící pásku, aby se nábytek nerozbalil. Taky Vás štve neustále hledání jejího konce? Odvíječ lepící pásky zabrání tomu, abychom neustále hledali její konec a ušetří nám tak čas i při samotném lepení. Na jeho konci je kovová čepel, která pásku snadno odtrhne, není tak třeba neustále hledat nůžky. Cennější věci jako jsou TV, stolní monitory atd. zabalíme do bublinkové folie, aby nedošlo k poškození obrazovky. Ostatní věci si zabalíme do různě velkých a tvarovaných papírových krabic, těžší věci jako jsou třeba knížky, uložíme do PVC přepravek aby nedošlo k protržení dna. Na oblečení, které nechceme, aby se pomačkalo a je na ramínkách jako jsou šaty, obleky, košile použijeme papírový šatní box, který má v sobě tyč na kterou můžeme vložit až 15 ramínek s oblečením. Jestli stěhujeme starý vzácný nábytek ještě po babičce, je dobré po zabalení do stretchové folie vyplnit rohy papírovými rohy aby nedošlo k odštípnutí při přejezdu. Taktéž můžeme použít různé kartónové proklady, abychom uchránili cenný majetek před zničením. Pro věci v krabicích, které nechceme, aby se poškodili, použijeme vzduchové polštářky, či výplně z polystyrenu.
Už nás čeká jenom samotný transport věcí na nové místo. Vozidlo však při cestě různě poskakuje po silnici, do zatáček se naklání a při prudké brzdě může dojít k posunu všech věcí a hrozícímu zranění posádky, ale také ke zničení věci. Proto je nutné všechny věci ve vozidle upevníme gumicuky byl převoz bezpečný.